Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma co robić w tym sezonie. Choć wydawałoby się, że największym boom turystów nastąpił w lipcu i sierpniu, to ze względu na dobrą pogodę we wrześniu na najważniejszych szlakach nie brakuje zwiedzających. Wybierasz się w góry? Koniecznie zapoznaj się z najnowszym komunikatem turystycznym.

Według informacji zamieszczonych na stronie http://www.topr.pl ogólne warunki w górach są dobre. Mimo tego należy zachować szczególną ostrożność, bo ze względu na częste opady deszczu na niektórych trasach może pojawić się błoto (zwłaszcza na odcinku Ścieżka nad Reglami-Dolina Chochołowska). TOPR prosi także o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu przez mosty na Drodze nad Reglami między Doliną Skarżyską a Doliną Białą – są w złym stanie technicznym.

Dodatkowo w dolinie Ku Dziurze odbywa się remont, więc mogą pojawić się utrudnienia. Z kolei w Tatrzańskim Parku Narodowym trwają liczne remonty oraz wywózka drewna, a wysokich partiach gór niebezpieczny może być porywisty wiatr (w tym wypadku należy unikać stromych szlaków). Podczas spacerów na szlakach należy zwracać uwagę zwłaszcza na miejsca nasłonecznione – mogą na nich wygrzewać się jadowite żmije zygzakowate. Przed wyjściem w góry zalecane jest dokładne sprawdzenie prognozy pogody.