Pierwsi goście 17. Jarmarku Podhalańskiego ogłoszeni

0
1573

W sierpniu na wszystkich mieszkańców Nowego Targu oraz turystów czeka jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie. 17. Jarmark Podhalański, bo o nim mowa, zbliża się wielkimi krokami. W trzeci weekend miesiąca na rynek główny miasta zawitają znamienici goście, m.in. zespół Dżem oraz Kamil Bednarek.

Jarmark Podhalański to kolejna impreza w sezonie, której głównym celem jest promowanie kultury, sztuki i tradycji regionalnych Podhala. Dokładny program nie jest jeszcze znany, ale władze Nowego Targu zaczęły już nieco uchylać rąbka tajemnicy.

W tym roku uczestnicy Jarmarku będą mieli okazję zobaczyć jednego z najbardziej obiecujących wokalistów, Kamila Bednarka oraz zespół Dżem w nietypowej oprawie. Band wystąpi bowiem w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Muzycy zagrają w sobotę, 19 sierpnia. Oprócz Bednarka i Dżemu na scenie zagrają też Piotr Zioła oraz promująca miasto Majka Jeżowska. Nie zabraknie też czegoś dla fanów hip-hopu. Przyjazd do Nowego Targu potwierdzili m.in. Pih i Kaen.

Na imprezie nie zabraknie także, co oczywiste, lokalnych zespołów. „Hyrni” i „Młode Podhale” zawładną sceną 18 sierpnia, w piątek. Potwierdzono także gościnny występ ludowych zespołów z Litwy i Łotwy.

Oprócz muzyki na uczestników czekają też inne atrakcje, m.in. wystawy rękodzieła regionalnego. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.