Wielu turystów wypoczywających w Karkonoszach chętnie korzysta z jednodniowych wycieczek do Pragi lub do Skalnego Miasta, które organizują biura podróży z Karpacza lub Szklarskiej Poręby. Podobną atrakcję znajdą dla siebie także wypoczywający w polskich Tatrach. Lokalne biura podróży mają przygotowane dla nich podobne atrakcje. Sprawdź, gdzie możesz pojechać zagranicę będąc w Zakopanem i okolicach.

Budapeszt

Budapeszt to zdecydowanie najczęściej wybierana jednodniowa wycieczka zagraniczna przez przyjezdnych. Program wyprawy obejmuje zwiedzanie m.in. takich atrakcji jak Aleje Andrassyego, Górę Gellerta, Zamek Królewski, przystań obok Mostu Małgorzaty, a także rejs Dunajem i przejazd metrem przez Plac Bohaterów. Cena wycieczki dla osoby dorosłej wynosi ok. 250 zł + koszty wstępów (dokładnych informacji o ich wysokości udziela organizator).

Bratysława

Ze względu na bliskość naturalną wydaje się wyprawa do stolicy Słowacji, Bratysławy. W sezonie organizuje je m.in. zakopiańskie biuro http://strama.turystyka.pl (w wybrane soboty lipca i sierpnia). W czasie pełnego wrażeń dnia turyści zobaczą Zamek w Bojnicach, Stare Miasto, Wzgórze Zamkowe, Pałac komory austro-węgierskiej oraz Katedrę Świętego Marcina. Koszt to ok. 220 zł (dodatkowo liczone będzie wejście do Zamku w Bojnicach – ok. 8 euro).

Baseny termalne w Beszeniowej

Ta wycieczka to idealne rozwiązanie dla wielbicieli pływania i relaksu. W niewielkiej miejscowości przy granicy, po słowackiej części znajdują się baseny termalne, które sprzyjają nie tylko zabawie, ale też zdrowiu. W Beszaniowej będzie można skorzystać z basenów z wodą geotermalną, dzikiej rzeki, 30-metrowej wieży widokowej, zjeżdżalni oraz kompleksowego centrum spa&wellnes. Cena to 55 zł + koszt wejścia do obiektu. Dla dorosłych wynosi ok. 26 euro.

 

Aby móc uczestniczyć w każdej z opisanych wycieczek trzeba posiadać ważny dowód osobisty lub paszport. Dotyczy to także dzieci.