Planujesz dłuższy pobyt na Podhalu? Nie ograniczaj się tylko do atrakcji w pobliżu miejscowości, w której wykupiłeś pobyt! Województwo małopolskie to prawdziwa perełka dla wszystkich turystów! Poniżej przygotowaliśmy listę kilku atrakcji, które na pewno warto mieć na uwadze!

HistoryLand, Kraków

Odległość od Zakopanego: ok. 110 km

Nowa atrakcja (czynna od… wczoraj!) nie tylko dla najmłodszych. HistoryLand to Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków. Znajduje się w budynku Starego Dworca PKP w Krakowie. W środku można znaleźć przepiękne makiety wykonane z klocków LEGO, których motywem przewodnim są najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego kraju. I tak odwiedzający mogą zobaczyć replikę krakowskich Sukiennic, rekonstrukcję bitwy pod Grunwaldem czy Zakon na Jasnej Górze. Więcej informacji na https://historyland.pl.

Kopalnia Soli „Wieliczka”, Wieliczka

Odległość od Zakopanego: ok. 95 km

To miejsce koniecznie trzeba zobaczyć! Przepięknie zachowana kopalnia soli w Wieliczce od lat znajduje się na prestiżowej liście UNESCO. Na zwiedzających czeka nie tylko klasyczna trasa po podziemnej kopalni, ale także wizyta w Muzeum Żup Krakowskich czy w Kaplicy św. Kingi. Ze względu na duże obłożenie bilety warto kupić wcześniej na https://www.ebilety.kopalnia.pl/index.php?Lang=POL.

Muzeum Motyli Arthopoda, Bochnia

Odległość od Zakopanego: ok. 115 km

Muzeum Motyli w Bochni to prawdziwa gratka zwłaszcza dla dzieci. Zbiory liczą aż 5 tysięcy okazów i obejmuje motyle dzienne i nocne z nawet najbardziej odległych zakątków świata. Według strony internetowej w muzeum znajduje się aż 1595 motyli z Azji i krajów Orientu! Muzeum jest czynne codziennie, w weekendy od 10 do 15, a od poniedziałku do piątku od 10 do 16.