Telefony komórkowe to obecnie coś więcej niż tylko urządzenie do wykonywania połączeń. Dzięki dostępowi do internetu można go wykorzystać także w czasie podróży. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju aplikacje. Poniżej przegląd tych, które mogą przydać się w czasie wypadu do Zakopanego.

Niezwykła Polska

Posiada nie tylko bogatą bazę miejsc, ale także przewodniki tematyczne. Do opisu miejsc dołączone są także komentarze użytkowników, którzy je odwiedzili dzięki czemu łatwiej można skompletować trasę, którą się chce odwiedzić. Zaletą jest także to, że aplikacja jest bezpłatna. Niestety, nie ma możliwości podziału na kategorie obiektów, co znacznie utrudnia planowanie tematycznych wypraw.

Polskie szlaki

Idealna aplikacja dla osób planujących wypad w góry. Proponowane trasy zawierają zaznaczone atrakcje, można w niej znaleźć też całkiem bogatą bazę noclegową. Niestety, dostępna jest tylko na smartfony wyposażone w system Android.

Mapa turystyczna

Jedna z najlepiej ocenianych aplikacji. Mapa turystyczna jest też często aktualizowana. Przykładowo, ostatnia aktualizacja miała miejsce 29 sierpnia. Według opisu producenta zadaniem jest „główną funkcją jest możliwość planowania tras biegnących po szlakach turystycznych w górach i na pogórzach”. Dodatkowo, aplikacja umożliwia nagrywanie i zapisywanie tras i monitorowanie czasu ich trwania.