Nie samymi górami człowiek żyje. Od 30 sierpnia do 3 września mieszkańcy Zakopanego oraz przyjezdni turyści będą mieli szansę obejrzeć kawał dobrego kina. W ostatni weekend wakacji w stolicy Tatr startują Spotkania z Filmem Górskim. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników.

Spotkania z Filmem Górskim to stowarzyszenie, które od ponad 10 lat organizuje w Zakopanem imprezę pod tym samym tytułem. Festiwal filmowy, który odbywa się w Kinie Giewot ma charakter outdoorowy – jego celem jest nie tylko promowanie kinematografii, ale także zachęcanie do uprawiania sportów górskich i poznawania kultury gór.

W czasie 5-dniowej imprezy w konkursie głównym zaprezentuje się ponad 21 filmów z 10 różnych krajów.  W programie przewidziano m.in. pokaz filmu „The Botanist” opowiadającego o botaniku z Tadżykistanu, który zbudował własną elektrownię wodną w górach oraz włoski film „Furia”. Zwycięzców wybierze jury w składzie Pavol Barabas, Joana Croston, Piotr Pustelnik, Maciej Wojak i Dariusz Załuski.

Oprócz filmów będzie można też spotkać się z znakomitymi gośćmi, np. Ewą Wachowicz, Andrzejem Bargielem, Markiem Kamińskim i Karlem Gablem. Na fanów literatury czeka też spotkanie poświęcone biografii Wandy Rutkiewicz i pionierom polskiego narciarstwa.

Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie http://www.spotkania.zakopane.pl.